Standard.al

VIDEO/ Tërmeti 6.8 ballë në Turqi, ja si u përjetua live në televizionin turk

0

Një tërmet me magnitudë 6.8 ballë goditi sot pjesën lindore të Turqisë.

Në lidhje me këtë tërmet në shtetin turk, kanë reaguar autoritetet më të larta të Turqisë. Për ngjarjen dramatike  reagoi ministri i Brendshëm i vendit, si dhe Presidenca, ndërsa raportohet edhe për viktima.

Në rrjetet sociale qarkullon edhe një video, ku shihet sesi lëkundjet ndihen live në televizion. Prezantuesit “lëkunden” nga tërmeti, i cili zgjat për disa sekonda.

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.