Standard.al

“Solidaritet me vendin e popullin mik”, ish-deputeti i PD reagon pas tërmetit: T’i qëndrojmë Turqisë në krah pas fatkeqësisë

0

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, tronditi mbrëmjen e sotme Turqinë.

Lidhur me ngjarjen e rëndë ka reaguar dhe ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu.

Teksa shpreson që mos të ketë të lënduar në njerëz, Shehu thekson se populli shqiptar duhet t’i qëndrojë Turiqisë në krah.

Postimi i plotë:

“Termet i fuqishem ne pjesen Lindore te Turqise.
Te shpresojme per sa me pak deme e te lenduar, duke shprehur te gjithe solidaritetin tone me ate vend e popull mik.

Ashtu si Turqia na qendroi prane ne fatkeqesine tone te dhjetorit, ashtu dhe ne, me cfare mundemi duhet tu qendrojme ne krah.
Lutemi per ate vend e per ata njerez.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.