Standard.al

Pamje të rënda/ “Babai kishte mbuluar fëmijet me trup”, Turqia përjeton dramën pas tërmetit 6.8 rihter

0

Një tërmet i fortë ka goditur pasditen e sotme shtetin Turk. Nga të dhënat e para tërmeti është regjistruar me madhësi 6.8 i shkallës Rihter, ndërsa dëmet janë të mëdha.

Nga pamjet e publikuara nga mediat vendase, shihet se tërmeti i fuqishëm ka shembur pallate, po ashtu raportohet për viktima, pamjet janë rrëqethëse dhe kanë tronditur gjithë rajonin.

Siç shihet në video pamjet janë tragjike, një baba kishte mbuluar fëmijët e tij me trup për ti shpëtuar.

Deri më tani në një dalje publike, Ministri i Brendshëm turk deklaroi se, deri tani numri i viktimave ka shkuar në 4, ndërsa shumë të tjerë janë plagosur. Po ashtu, janë raportuar dëmtime në shumë ndërtesa, disa prej të cilave janë shembur totalisht.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.