Standard.al

Videoja e Lefter Allës, ‘shokon’ ish-kreu i SHISH: Është çmenduri të më thuash mos përdor drogë… Dua mo!

1

Ditën e sotme, Artan Hoxha publikoi një video, ku thote se shfaqet kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, duke konsumuar kokainë në një ambient publik.

Ish shefi i Shërbimt Informativ, Fatos Klosi, ka deklaruar në një studio televizive se është kundër testit të drogës për zyrtarët. Pasi Flamur Noka deklaroi se opozita e ka kërkuar testin e drogës, si kusht për t’u zgjedhur në poste drejtuese dhe për të punuar në administratë, Klosi u shpreh se kjo është një çmenduri dhe se është e drejtë e njeriut të konsumojë drogë.

“Eshtë cmenduri të më thuash mua mos përdor drogë. Dua mo! Edhe ai që përdor drogë mban përgjegjësi për veprimet që bën. Ai do të mbajë përgjegjësinë e vet, do ta heqë Edi Rama po doli video e vërtetë.  Testi për të gjithë, nuk shkon, është absurde. Hyn tek të drejtat dhe liritë e personit ajo“, u shpreh Klosi.

1 Comment
  1. Vebi Qarri says

    Une jetoj prej shume vitesh ne perendim me sakte we nga viti 1994 dhe ne vendet demokratike testi i droges aplikohet edhe ne kompanit e ndertimit dhe nese del pozitiv humbet direkt vendin e punes
    Ati shefit te spiunve thaji ske faj se vjen nga familja e Rilindjes qe kokainen e kane si kafen per te filluar diten
    Normal qe esht e drejt e qdo njeriu te perdor ose jo droge por nese e perdor humbet automatikisht te drejten per te punuar me nje sektor publik e lere ma ne administrat.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.