Standard.al

“Të gjithë të pafajshëm për 32 milion euro”!

0

Nga Dritan Kaba

 

TE GJITHE TE PAFAJSHEM PER 32 MILION EURO!
Me kete akuze u mbyll edhe çeshtja e korrupsionit te Unazes se Re dhe e tenderit te OST ku taksapaguesve shqiptare do i rrembenin plot 32 milion euro me nje firme fantazme. Me akuzen e Prokurorise te bere me vrap qe dosja te mos i ngelte ne dore SPAK. Eisabeta Ymeri ia pastroi tavolinen duke e çuar per gjykim. Nuk shoh ndonje reagim te ambasades ku ne kete mea eshte perfshire nje veper kriminale me firmen e nje sekretari shteti ne SHBA. Te mos harrojme per nje diplome fallco ambasada kerkoi gjithe ate arrestim “spektakolar”, ndaj nje qytetari qe kishte falsifikuar nje diplome per dokumenta!!!
Ndersa per kete skandal te pashoq nuk ka asnje reagim. SPAK qe duhej te kerkonte pikerisht kete dosje si vepra me e madhe korruptive merret me 5 mije lekeshat e policeve dhe me pedagoge qe marrin ryshfetper provime!!!!
Keto jane efeketet e Ramaformes ne drejtesi!
Me shume burg kane bere banoret e Unazes se Re se do beje recepsionisti!
Askush tjeter nuk eshte akuzuar. Te gjithe te pafajshem. Per vepren penale te çuar ne gjykate, “recepsionisti” i parashkruhet denimi pas 5 vitesh.
Linku: http://www.standard.al/…/prokuroria-gropos-skandalin-dh-al…/

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.