Standard.al

Gazetari “shuplakë” Ramës: Edhe ai ka përgjegjësi për videon e kryebashkiakut të Bulqizës me kokainë…

0

Gazetari Ervis Iljazaj është shprehur se Rama ka të drejtë kur thotë që për ato çfarë bëjnë kryebashkiakët apo anëtarët e PS është individuale, por kur bëhen shumë raste, atëhere ka përgjegjësi dhe kryetari i forcës politike, që në rastin në fjalë është Edi Rama.

”E kisha sepse ne kemi parë shpesh herë Ramën që t’i konsiderojë përgjegjësi individuale. Por kur bëhen shumë në numër është kolektive. Kolektivitetin politik e përfaqëson Rama për PS-në.

Ky është debat shumë i gjerë por e thashë për të shpjeguar editorialin tim.”- tha Iljazaj./ News 24

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.