Standard.al

Plasin pistoletat në Tiranë/ Një përleshje për pronat…

0

Një përleshje për pronat, ka përfunduar në përdorimin e armëve, ku është qëlluar me një fishek manovër.

Policia bëjn të ditur se ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në në vendin e quajtur ‘Valias’, Kashar.

Njoftimi i Policisë së Tiranës:

Rreth orës 10:32, në vendin e quajtur ‘Valias’, Kashar, gjatë një konflikti për motive pronësie shtetasi E. B ka qëlluar me pistoletë manovër në drejtim të kushëririt të tij shtetasit Z. B.

Me marrjen e njoftimit nga shtetasi Z. B,  shërbimet e policisë, të Komisariatit nr 6 kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Si rezultat  i veprimeve të shpejta kanë  arritur të kapin dhe të shoqërojnë në Komisariat për veprime të mëtejshme hetimore shtetasin E. B.

 Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma pistoletë manovër, me të cilën shtetasi E. B ka kryer qitjen.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.