Standard.al

Marrin fund ditët me diell/ Ja parashikimi i motit…

0

Ditët me diell duket se do të marrin fund, pasi që nga kjo e dielë do të mbizotërojnë vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira të karakterit lokal dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.

Në zonat malore parashikohet të ketë edhe reshje të dëborës.

E dielë, 19 Janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM – Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

(e diel, dt.19) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

(e diel, dt.19) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 13 °C

në vendet e ulëta: 5 / 13 °C

në vendet malore: -2 / 5 °C

ERA

(e diel, dt.19) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.