Standard.al

Temperatura nën zero, reshje shiu?! Çfarë pritet të dielën…

0

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se moti deri mesditën e së dielës përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar.

Përkohësisht, reshjet do të marrin formën e shtrëngatave.

Dëbora e izoluar dhe ngricat, do të jenë të pranishme në zonat malore.

Pasdite e në mbrëmje, do të nisin kthjellimet.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje e veriperëndim, e lehtë e përgjatë vijës bregdetare mesatare deri në mesditë, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat:

zonat malore -4ºC deri në 0ºC

zonat e ulëta -1ºC deri në 14ºC

zonat bregdetare 3ºC deri në 14ºC

Image

© SYRI.net

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.