Standard.al

Gjendet i djegur automjeti në dalje të Vlorës, dyshohet se iu përket autorëve të plagosjes

0

Policia ka gjetur dy orë pas atentatit të ndodhur në Vlorë mbrëmjen e sotme, të djegur automjetin me të cilin dyshohet u krye plagosja e dyfishtë në një local në lagjen ‘Kushtrimi’, ku mbetën të plagosur shtetasit Nikollaq Çepaj dhe Ronald Çepaj.

Automjeti është gjendur i djegur në aksin Vlorë-Fier, ndërkohë që nuk ka asnjë infomacion mbi autorët e mundshëm të këtij atentati. Nikollaq Çepaj është qëlluar me një plumb në kokë dhe disa në kofshë dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën në spitalin e Vlorës, ndërsa në gjendje më të stabilizuar ndodhet kunati i tij Ronald Çepaj.

Nikollaq Çepaj kishte vetëm tri ditë që ishte liruar nga burgu, pas një plagosje që kishte kryer në muaj maj të vitit 2018.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.