Standard.al

Tërmet i fuqishëm në detin Jon/ Ja forca dhe epiqendra…

0

ESMC raporton për një tërmet me magnitudë 4,8 ballë të shkallës rihter, i cili ka goditur Greqinë para pak minutash.

Lëkundjet janë regjistruar në detin Jon, 9 km nga Lithakia dhe 253 km nga kryqyteti Athinë.

Thellësia e tërmetit ka qenë 10 km, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme në banesa apo njerëz.

 

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.