Standard.al

Shqiptari i vendos flakën vetes tek dera e Parlamentit Europian! Ja çfarë tha para aktit

0

Një shqiptar ka traumatizuar qytetarët e strasburgut pasi është spërkatur me benzinë dhe më pas I ka vënë flakën vetes para ndërtesës së Parlamentit Europian.

Arsyet e aktit të tij nuk dihen për momentin ndërsa episodi ndodhi rreth orës 16:00 të pasdites, ndërsa po zhvillohej një demonstrim i qytetarëve të Guinesë. Sipas raporteve të mediave lokale, shqiptari, emri I të cilit ende nuk dihet teksa bënte aktin bërtiti “padrejtësi”.

Të parët për të shpëtuar burrin  ishin të njëjtët protestues që u përpoqën të shuanin flakët me një xhaketë. Menjëherë pas kësaj, mbërritën trupat e sigurimit të cilët ruajnë gjithmonë hyrjen e Parlamentit Evropian kur ka një seancë duke i shuar flakët me një aparat zjarri.

standard.al

https://www.tgcom24.mediaset.it/mondo/strasburgo-un-uomo-si-d-fuoco-davanti-alleuroparlamento_13456551-202002a.shtml?fbclid=IwAR1bcfgeGFpfqIHCL9i8Hl1zDEth4I5Y3LxBXdRFOpFb38PsoNEarE1Zb1s

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.