Standard.al

Moti i keq i merr jetën 70 personave, 300 banesa të shkatërruara

0

Moti i keq në Afganistan dhe Pakistan i ka marrë jetën 70 personave.

Në zonën e Kashmirit në Pakistan kanë humbur jetën 55 persona, ndërsa 15 të tjerë janë gjetur të vdekur në Afganistan.

Këto janë viktimat e 24 orëve të fundit pasi bilanci është 126 viktima që nga e diela.

Gjithashtu raportohet edhe për 300 banesa të shkatërruara dhe kufizim qarkullimi me temperaturat që kanë arritur deri në -15 gradë celcius.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.