Standard.al

Spektakël në ligën angleze/ Liverpool i frikshëm, mposht Tottenham!

0

Liverpuli vazhdon të dhurojë spektakël në Premier Ligën angleze. Mposhti me rezultatin minimal 0-1, Totenhemin e Joze Murinjos.

Goli i Firminjos në minutën e 37-të, i siguroi triumfin e radhës të kuqve, të cilët e shohin veten në kuotën e 61 pikëve, me një diferencë +16 nga ndjekësit e Lestërit.

Skuadra e Jyrgen Klopit është e pamposhtur në 9 ndeshjet e fundit në Londër. Ata kanë arritur të marrin 6 fitore dhe 3 barazime. Fituesit e Championsit arritën ditën e sotme fitoren e katërt radhazi në kryeqytet dhe kjo ishte hera e parë pas vitit 1989.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.