Standard.al

Tragjedi e rëndë në familjen shqiptare, zjarri në banesë i merr jetën 7-vjeçares, shpëton nëna me vajzën e vogël

0

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një familje shqiptare në Itali, ku një vajzë 7 vjeçare humbi jetën pasi banesa u përshi nga zjarri.

Gruaja, pasi nxori vajzën më të vogël, u përpoq të kthehej në shtëpi për të marrë një të moshuar, por dështoi

Gjithçka ka ndodhur me 8 janar, rreth orës 2:50 të natës në Servigliano (Fermo).

Nëna e viktimës pasi u zgjua nga era e tymit nxori me shpejtësi jashtë vajzën më të vogël, por pa mundur të kthehej për të marrë tjetrën pasi flakët përparuan me shpejtësi.

Ndërkohë babai mbërriti kur tragjedia kishte ndodhur tashmë.

Familja, me origjinë nga Kosova, ishte transferuar në Servigliano në shtator.

Në shtëpi vajza jetonte me motrën e saj më të vogël të lindur në vitin 2015, babanë e saj, një punëtor 40 vjeç në një kompani ndërtimi dhe nënën e saj, një shtëpiake pak më e re se burri i saj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.