Standard.al

Dashuria, Shëndeti dhe Puna/ Ja si nis 2020 për të lindurit e çdo shenje

0

Horoskopi e mërkurë 1 janar 2020. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Viti i ri do të fillojë me një tension shumë të madh, megjithatë do të keni mundësi të kapërceni çdo keqkuptim me të dashurin tuaj në mënyrë të shkëlqyeshme. Takime interesante vijnë së shpejti për shumë beqarë.

Puna: Sot do të jetë një ditë e qetë dhe e rregullt. Qëndroni të përqendruar në qëllimet tuaja.

Demi

Dashuria: Sot dashuria juaj do të luajë një rol të rëndësishëm, do t’ju bëjë të tejkaloni frikën tuaj. Mos prisni që të tjerët të vendosin për ju. Beqarët janë më mirë të veprojnë ashtu siç janë në të vërtetë.

Puna: Mundësi të mira pune janë duke ardhur për shumë nga shenja, ky fillim i vitit mund të ofrojë shumë surpriza.

Binjakët

Dashuria: Ju mbështeteni nga dashuria dhe ngrohtësia e njerëzve që ju duan dhe nuk do keni frikë të rrezikoni të mbani një histori të ndërlikuar. Kushtojini vëmendje detajeve. Beqarët do u duhet të besojnë tek instinktet e tyre për të kuptuar se me kë merren.

Puna: Shmangni kondicionimin profesional me ardhjen e vitit të ri, veproni vetë dhe me vetëdije.

Gaforrja

Dashuria: Ata që lindin në shenjë në dashuri nuk duhet të marrin asgjë të mirëqenë. Edhe nëse keni një marrëdhënie që duket se po shkon mirë, mos harroni mundësinë e forcimit të marrëveshjes. E re për beqarët, mund të jetë një kohë e mirë për t’u dashuruar.

Puna: Filloni vitin me perspektivë reale për të arritur ndryshime pozitive. Edhe nëse nuk është e thjeshtë të pranosh ndryshimet, duhet të lësh veten të shkojë.

Luani

Dashuria: Do të jeni shumë të vëmendshëm ndaj fjalëve tuaja për të treguar atë që doni vërtet me të dashurin tuaj. Mos e teproni, mund të pendoheni. Nëse jeni beqarë, jini të guximshëm, do të mahniteni dhe kënaqeni me rezultatet.

Puna: Viti i ri do të fillojë në një mënyrë shumë interesante për ata që kanë lindur nga shenja, do të ketë shumë mundësi për tu kapur.

Virgjëresha

Dashuria: Një diskutim ose një grindje sot transformojnë jetën tuaj emocionale në një mënyrë të papritur. Merrni kohën tuaj përpara se të merrni një vendim radikal. Fillimi i vitit është i shkëlqyeshëm për beqarët, idetë janë më të qarta dhe mund të fillojnë të planifikojnë të ardhmen.

Puna: Gjërat do të bëhen më të mira dhe sot ju mund t’i shihni gjërat nga një këndvështrim edhe më optimist.

Peshorja

Dashuria: Lëreni instinktin tuaj të zemrës t’ju udhëzojë dhe fati do të jetë me ju. Nëse jeni beqarë, mos hezitoni të bëni përpjekje më të mëdha për të dalë dhe për të takuar njerëz të rinj. Kush ka një lidhje do të duhet të përpiqet ta ruajë atë.

Puna: Disa raste mund të largohen, por do të jetë e mjaftueshme të rimerrni kontrollin e situatës për të shmangur më të keqen.

Akrepi

Dashuria: Fillimi i vitit me një zhurmë për shumë Akrep, çiftet e konsoliduara do të jenë në gjendje të vendosin se është koha e duhur për t’u martuar. Beqarët që duan të bëjnë njohje të reja do të kenë shumë shanse në dispozicion.

Puna: Do të duhet të jeni të kujdesshëm për ta mbaruar punën si duhet, sot jeni shumë të hutuar nga ata përreth jush.

Shigjetari

Dashuria: Do të jeni të lumtur dhe të relaksuar, është koha t’i kushtoni vëmendje asaj që vërtet ju pëlqen të bëni. Rezistoni ndaj tundimit për tu mbështetur tek partneri juaj. Beqarët do duhet të veprojnë më spontanisht për të bërë pushtime.

Puna: Në vendin e punës do të jetë mirë të mos e teproni për të shmangur bezditë. Sidoqoftë sot do të keni një pasuri të jashtëzakonshme.

Bricjapi

Dashuria: Jupiteri dhe Saturni në shenjë do të sjellin përvojat e jetës tek Bricjapi dhe vendasit e shenjës do të mësojnë prej saj. Gjërat për beqarët sot mund të jenë më të mirë dhe ata do të jenë në gjendje të kenë një miqësi me dikë të veçantë.

Puna: Ju jeni duke arritur një pikë kthese, është koha për të përfunduar punën që keni lënë.

Ujori

Dashuria: Dita e parë e vitit do të hap dyert për një botë të re për ata që kanë lindur nga shenja, të cilët më në fund do të kurorëzojnë ëndrrat e tyre të dashurisë. Planet e shkëlqyera për ata që janë në çift, por edhe për beqarët, parashikimet janë rozë. Varet nga ju që t’i monitoroni ato më së miri.

Puna: Në sferën profesionale do të jeni në gjendje të realizoni shumë nga gjërat që dëshironi vetëm nëse jeni serioz në lidhje me të.

Peshqit

Dashuria: Sot do të bëni çmos për të lehtësuar përgjegjësitë e partnerit tuaj. Ju gjithashtu nuk do të arrini të theksoni sharmin tuaj dhe ta vendosni veten në qendër të vëmendjes. Beqarët do duhet të dalin nga guaska e tyre dhe të takojnë njerëz të rinj.

Puna: Gjërat në punë do të jenë shumë më të mira se më parë. Vazhdoni në rrugën e marrë dhe do të arrini sukses.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.