Standard.al

Zjarr i furishëm në zonën muzeale të qytetit, dëmtohet kinemaja dhe një banesë

0

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në orët e fundit në pjesën muzeale të qytetit të Gjirokastrës, duke shkrumbuar kinemanë e qytetit.

Në vendngjarje për të shuar flakët kanë shkuar dy zjarrëfikëse.

Ndërkohë që zjarri mendohet se ka prekur edhe një banesë pas kinemasë së qytetit

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.