Standard.al

Masakra e Reçakut/ Meta i përgjigjet ashpër Vuçiç: Gjuhë e papranueshme, mos i provoko shqiptarët!

1

I ftuar në Oranews, Presidenti Ilir Meta e ka cilësuar të papranueshme deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç për mohimin e Masakrës së Reçakut.

Kreu i shtetit u shpreh se “është e papranueshme të thuash që masakra e Reçakut ishte një trillim, sepse kjo do të thotë se ti mohon një genocid të kryer në zemër të Europës. Kjo nuk mund te pranohet, sepse nesër ai mund të thotë se Srebrenica nuk ka ekzistuar etj, dhe kjo nuk mund te pranohet. Ai nuk duhet të provokojë shqiptarët dhe bashkëpunimin rajonal”.

1 Comment
  1. ilmi gjeta says

    Dy te “dehur” nuk rrezohen, nje popull po rrenohet, nje komb po vazhdon te shkaterrohet.

Reply To ilmi gjeta
Cancel Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.