Standard.al

VIDEO/ Bushati-Pezës: Po të mbrosh këtë jo shpirtin por dhe brekët ke shitur… më vjen zor që të kam pasur koleg…

0

Një përplasje e fortë dhe me tone të ashpra ka ndodhur mbrëmë në emisionin “Open”, ku gazetari dhe analisti Bushati  ka shprehur nje sere kritikash ndaj Alfrd Pezes. Peza ka dhënë argumentet e tij në mbështetje të paketës tepër të kritikuar si tentativë për të censuruar median “online”. Por Bushati i është drejtuar duke i thënë se i vjen turp që e ka patur koleg. Analisti e akuzoi socialistin se atij nuk i takon ta mbrojë projektligjin sepse vetë ka shitur çdo gjë dhe ka dalë me 1 milion euro në xhep nga historia e shpifjeve.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.