Standard.al

Publikohet video/ 24 të vdekur në Thumanë, kush po gënjen Braçe apo Bushi?

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku flet zv/kryeministri Erion Braçe dhe kryebashkiaku i Krujës, Artur Bushi.

Në këtë video të publikuar, të dy janë pyetur në lidhje me tragjendinë e Thumanës dhe përgjegjësinë e shtetit.

Braçe thotë se banorët janë lajmëruar, por s’di të thotë nëse janë ekspertuar pas tërmetit të 21 shtatorit pallatet.

Ndërsa Artur Bushi thotë se ato pallate kanë pasur vetëm çarje suvash dhe asgjë tjetër.

‘Dëshmi flagrante se si papërgjegjshmëria e kreut të meduzës, Edvin Mafiseë dhe Bushit të tij vrau 24 qytetarë në Thumanë me pallatet e bëra të pabanueshme nga tërmeti i 22 shtatorit.

Ndiqni videon!’, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.