Standard.al

E rëndë! Mjekët gabuan me diagnozën, 8-vjeçarja humb jetën nga kanceri

0

Një vajzë tetë vjeçare ka vdekur pasi mjekët i gabuan diagnozwn, duke mos zbuluar kancerin e saj të rrallë, të zhvilluar në kocka.

Darcy McGuire nga Fife -Skoci, kishte planifikuar varrimin e saj, pasi e kuptoi që vdekjen nuk e kishte larg.

Ajo nuk ndihej mirë me shendet që kur ishte 3 vjeç, shkruan Daily Mail.

Darcy kishte përsëritur vizita te mjeku i saj dhe tek një numër specialistësh që nuk arritën të vërejnë kancerin kurrizor.

Pasi ajo zbuloi se ishte sëmurë përfundimisht, Darcy ndihmoi nënën e saj për të planifikuar funeralin e saj dhe gjithashtu mblodhi mijëra paund për bamirësinë e fëmijëve që jetonin në Skoci.

Darcy, pictured watching Frozen 2 at her hospice Rachel House, planned her own funeral after first becoming unwell aged three

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.