Standard.al

Konfirmohet ekzistenca e UFO-ve

0

Turmat e njerëzve bënë udhëtimin për në Zonën e Stuhisë 51 në Nevada. Dhe nga turmat, ne nënkuptojmë një çift në kampe. Ka pasur disa arrestime, dhe si i këtij raporti, asnjë i huaj nuk i ka shpëtuar objektit. Që ne e dimë;) E.T. e Bud Light. festa tematike tërhoqi më shumë një turmë, me 15,000 njerëz të dehur në kostume të huaj.Në përgjithësi, Zona e Stuhisë 51 ishte një sukses – por kryesisht për tregtarët.

“Clap Alien Cheeks?”

Nga një zonë e fshehtë në tjetrën

Ngjarja DEFCON e këtij viti paraqiti një Fshat Aviacioni të përqendruar në të gjitha gjërat ajrore, me një grup hakerash që sulmuan një Stacion të Shkarkimit të Informacionit F-15. Ishte kaq i suksesshëm, Forca Ajrore po rrit aksionet…

Wired është duke raportuar se Will Roper, ndihmës sekretari i Forcave Ajrore për blerje, teknologji dhe logjistikë, ka premtuar se do t’u japë hakerëve një goditje të fortë në një satelit dhe stacionin e saj tokësor duke i lejuar ata të provojnë dhe të marrin përsipër zanatin me çfarëdo mënyre të mundshme.

Forca Ajrore tha në një deklaratë, “Ne kemi lodra të lezetshme dhe do t’ju lejojmë t’i prishni ato.”

Me mijëra satelitë në orbitë, Forcave Ajrore do t’ju duhet shumë ndihmë.

Për fat të mirë, një portal i ri në internet që grumbullon hapësira JOB-të sapo filloi nga miqtë tanë në Hapësirë ​​Anxhelos.

Nëse keni gjërat e duhura, Space Talent është një dyqan i vetëm për një karrierë në kufirin e fundit. Pozicionet nga origjina blu, SpaceX, Virgin Galactic dhe më shumë… Ekziston një lidhje e drejtpërdrejtë me tabelën e punës në spacechannel.com Dhe kur bëhet fjalë për punë në hapësirë, Departamenti i Mbrojtjes i SH.B.A.-së me siguri po punëson, pasi zëdhënësi i NAVY Joe Gradisher konfirmoi se këto video UFO me bomba janë autentike. Citimi: “CNN: Objektet në tre klipe të pamjeve të deklasifikuara ushtarake janë fenomene ajrore të paidentifikuara” Fenomene ajrore që kundërshtojnë ligjet e fizikës, pa origjinë të njohur. Një video në veçanti ka tërhequr vëmendjen e ish studiuesit të NASA-s Kevin Knuth. Bazuar në shqetësimet në ujë dhe dëshminë e pilotit, është e mundur që zanati i misterit të gjurmonte diçka nën ujë. Ndërsa dihet pak për këto takime, ajo ofron prova bindëse që ne mund të mos jemi vetëm. Qëndroni me News Channel në hapësirat ndërsa shpaloset kjo histori… Shumë për të shpalosur këtu. Për diçka edhe më të huaj… Një objekt interselar i panjohur po shkon drejt e në sistemin tonë Diellor. Marsi në veçanti, dhe duke folur kozmikisht – kjo është një fluturim i hollë rroje! Ja çfarë dimë deri tani

C / 2019 Q4 ose “Objekti Borisov”, po vjen nga yjësia Cassiopeia me një shpejtësi të madhe prej 90,000 milje për. orë! (objekti erdhi nga diku brenda rreth 20 ‘të pikës RA = 02h12m, dec = + 59.4). Atëherë, pse është kjo një punë e madhe? Duke marrë parasysh sa gjëra fluturojnë përreth hapësirës dhe sistemin tonë diellor, Objektet ndër yjor duket se janë jashtëzakonisht të rralla, Kaq e rrallë, kjo është vetëm astronomët e dytë ndër-operues që kanë zbuluar ndonjëherë… E para ishte Oumuamua. Një objekt i zgjuar do të bëjmë përmbledhje në raportet e ardhshme Por Objekti Borisov është unik me kaq shpejtësi dhe ekscentricitet kaq të lartë (Oumuamua 1.2, Borisov 3.7), dhe origjinë – Sido që të jetë, do të na vijë në rregull. Por detaji më i rëndësishëm nuk dihet ende, Dhe kjo është SHAPE Pothuajse çdo objekt që ne vëzhgojmë në hapësirë ​​është i rrumbullakosur deri në një farë mase. Objektet si Oumuamua – të zgjatura dhe të holla nuk ndodhin natyrshëm, duke i bërë ato edhe më misterioze. Me kohë të kufizuar për të vëzhguar atë tranzit, Borisov ofron një mundësi krejtësisht të re. Astronomët në të gjithë botën do të kenë gati një vit për të mbledhur të dhëna. Një herë në një ngjarje jetësore për ekranet e qiellit në të gjithë botën. Dhe në fund ….. Një ngjarje e turizmit në hapësirë ​​që është e ligjshme dhe jo në shkretëtirë! Një festë autentike Martian, e gatuar me përbërës që gjenden vetëm në Mars. 10 tetor në Qendrën e Dizajnit Herman Miller në Los Angeles!

Një përvojë vërtet unike e kuzhinës, me pije marsiane dhe folës frymëzues. Loretta Whitesides nga Virgin Galactic Dave Bearden nga NASA / JPL Bobby Shackelton nga Bloomberg dhe i ftuari special muzikor, Kyle Schember of Test Shot Starfish duke premtuar albumin e tyre ekskluziv të Marsit në këtë ngjarje. Për një zbritje të veçantë të ekuipazhit të ekuipazhit, vizitoni: spacechannel.com/pages/mars dhe shkruani kodin e zbritjes LP166 në arkë. Dhe rrotullohemi për të marrë përsipër eksterne me një histori rreth tre birave kundër një armiku të huaj. Shtë një ndërlidhës ndër yjor i llojit të tretë Për deri në lajmet minutë, pajtohuni në Buletinin tonë të Fluturimit të Crew në spacechannel.com

standard.al

https://www.spacechannel.com/programs/news4?fbclid=IwAR1a4bGsAM35ITcNHUAKICB3nK5yH97zN2p12MRK4uaorCumvroT8bbL16o

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.