Standard.al

I “fluturojnë” eurot në aeroport pasi i hapet valixhja, ja çfarë i ndodh më pas shqiptarit…

0

Një i ri shqiptar është arrestuar në aeroportin e Amsterdamit, pasi i ka shpërthyer valixhja dhe i kanë fluturuar jashtë eurot që kishte me vete.

Mediet e huaja raportojnë se ka rënë në pranga një 30-vjeçar, i cili akuzohet për pastrim parash. Ka qenë stafi i aeroportit që ka njoftuar me urgjencë policinë, kur kanë parë se nga valixhja e shqiptarit po dilnin eurot.

Nga kontrolli, atij i janë gjetur në valixhe një shumë prej 50 mijë eurosh, për të cilat nuk dha shpjegim bindës se si i kishte siguruar.

  • foto galeri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.