Standard.al

“Harmonia fetare, pasuri e çmuar e kombit tonë”, Meta: Zvicra model që duhet ndjekur

0

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot pjesë e një konference të organizuar nga ambasada Zvicerane në Tiranë.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta theksoi se tryeza me temë “Shqipëria – Jetesa në harmoni e komuniteteve fetare”, që kishte për qëllim promovimin e një prej pasurive më të çmuara të kombit shqiptar.

Postimi i plotë:

“E falenderoj ambasadorin e Zvicrës, Adrian Maître për veprimtarinë e organizuar sot me temë “Shqipëria – Jetesa në harmoni e komuniteteve fetare”, që kishte për qëllim promovimin e një prej pasurive më të çmuara të kombit shqiptar, për të cilën duhet të jemi krenar të gjithë.

Zvicra është një model i vërtetë për demokracinë, respektimin e të drejtave të njeriut dhe bashkëjetesën mes popujve, nga e cila mund të mësojmë shumë. 🇦🇱🤝🇨🇭”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.