Standard.al

Atentat ndaj biznesmenit të njohur, qëllohet me snajper

0

Biznesmeni i njohur nga Mali i Zi, Miodrag Daka Davidoviç, 62-vjeç është qëlluar mbrëmjen e djeshme përpara Hotel “Croën Plaza” në Beograd.

Sipas mediave serbe, ai mbeti i plagosur në krah dhe u transportua në një institucion shëndetësor privat me automjete private.

Autori dyshohet se është serb dhe ka qëlluar me snajper.

Sipas mediave malazeze, Miodrag Daka Davidovic është biznesmen i famshëm në fushën e karburanteve.

Po kështu ka investuar në prodhimin e pijeve alkoolike, si dhe në ndërtim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.