Standard.al

Pasojat e tërmetit/ Meta takon ekipin e vlerësuesve izraelitë:Thellësisht mirënjohës! Shalom…

0

Pas termetit shkatrrimtar të 26 nëntorit në Shqipëri kanë ardhur shumë ekipe ndihmëse nga vende të ndryshme të botës.

Një ndër to është edhe ekipi i vlerësuësve nga Izraeli të cilët i ka pritur në një takim kreu i shtetit Ilir Meta.

Njoftimin për ketë takim ai e ka bërë në faqen e tij në facebook.

Ja postimi i Presidentit:

I nderuar të prisja sot ekipin izraelit që i erdhi në ndihmë qytetarëve tanë duke vlerësuar dhe këshilluar për shtëpitë dhe ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti. Thellësisht mirënjohës Izraelit dhe ekspertëve të tij ushtarakë! Shalom!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.