Standard.al

(FOTO) Çfarë po ndodh te Gjykata e Tiranës?!/ Ish-deputetët e PD mblidhen në mbështetje të Salianjit

0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji akuzohet për kallëzim të rremë në çështjen që njihet si “Babalja”.  Sot në seancë në Gjykatën e Tiranës dhe në mbështetje të tij, janë mbledhur në gjykatë ish deputetet e PD.

Sic shihet ne fotot e siguruara nga gazetarja e Panorama, ish deputetet jane futur ne ambientet e brendshme te gjykates ku mesohet se do ndjekin nga afer seancen gjyqesore.

I vetmi person që ndodhet në burg per kete çështje është Fredi Alizoti, i cili akuzohet se është ai personi që ka imituar zërin e Agron Xhafës, vëllait të ish ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt.

Ndërsa ish deputeti Ervin Salianji dhe gazetari Jetmir Olldashi, akuzohen se kanë kryer kallëzim të rremë.

deputetet4deputetet3deputetet2deputetet1deputetet5

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.