Standard.al

6 të vdekur dhe 2 të plagosur pas breshërive të automatikut në spital…

0

Të paktën gjashte të vdekur, dhe dy të plagosur dhe një qytet nën ankth.

Ky është bilanci i të shtënave gjatë mëngjesit të sotëm në një spital në qytetin e stravas në Çeki.

Mediat lokale raportojnë se një person  ka hapur zjarr në rrethana ende të paqarta në spitalin e qytetit duke u arratisur pasi shkaktoi një masakër të vërtetë.

Policia ka publikuar një foto të personit të dyshuar.

Policia është vënë në ndjekje të tij, ndërsa i ka kërkuar banorëve që të qendrojnë brenda.

Raportohet gjithashtu se dy të plagosurit janë në gjendje të rënde.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.