Standard.al

Zjarr i madh në një banësë në Roskovec, digjet furgoni dhe…

0

Në Roskovec ka rënë një Zjarr në banesen e shtetasit Enver Hatija ne fshatin Suk .

Sipas njoftimevfe paraprake janë djegur nga zjarri i madh rreth 1000 dengje bari si dhe nje furgon me karroceri.

 Ne vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrefikëse të Roskovecit dhe Patosit si dhe Kryeadministratori Bashkise Roskovec.

Zjarrëfiksit u munduan të izolojnë banesen e cila ndodhet afër  kasolles ku ndodheshin dëngjet e barit.

 

Image

© SYRI.net

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.