Standard.al

Sezoni i Krishtlindjeve, anglezët tërbohen dhe shthuren në festat e natës…(foto)

0

Ndërkohë që sezoni i festave të Krishtlindjeve ka nisur, qindra qejflinj të jetës së natës në Birmingham kanë mbushur rrugët mbrëmjen e së premtes.

Ata u panë të veshur me rroba plot stil si për Krishtlindje ndërsaecnin përgjatë Broad Street për në lokalet e natës.

Disa klube nate e filluan fundjavën duke zgjedhur si temë Krishtlindjet dhe “Santën e keq”. E ndërsa nata kalonte, ata filluan të shfaqeshin rrugëve gjithnjë e më keq dhe deri të zhveshur e disa prej, u kthyen edhe me ambulanca.

Një burrë u pa me fytyrë të përgjakur pasi kishte marrë një goditje të keqe në kokë; edhe atë e pa një ekip i urgjencës që kishte me ambulancë.

Kurse femrat nuk i ndaluan temperaturat e ftohta të natës të kënaqeshin në festa dhe disa prej tyre mbanin një kapele të Santa për t’u ngrohur.

Image

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.