Standard.al

Ja si e nisën Rama dhe Cakaj kryesimin e OSBE/ Gra që u hapin dyert e makinave…

0

Shqipëria mori sot zyrtarisht presidencën e ardhshme të OSBE-së, organizatës së përbërë nga 57 vende anëtare, të cilën ajo do ta drejtojë përgjatë gjithë vitit 2020. Shqipëria do e mbajë drejtimin me dy ministra të Jashtëm, Edi Ramën dhe Gent Cakajn.

Por të dy u bënë subjekt diskutimi dhe ironie në rrjet për gjëra që nuk kanë lidhje me seriozitetin dhe rëndësinë e këtij momenti.

Rama u filmua me këmbët mbi tavolinë teksa kërkon kafenë. Kurse zëvendësi i tij, Gent Cakaj u shfaq teksa priste që një grua t’i hapte derën e makinës për të zbritur.

Shqipëria e merr kryesimin e OSBE me një qeveri me deficite të shumta demokratike.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.