Standard.al

‘U kërcënua me jetë’/ Publikohet deklarata e plotë e Agron Tufës, ja pse kërkoi azil politik në Zvicër

0

Agron Tufa drejtori i ISKK nën kërcënime për jetën e tij dhe të familjarëve është larguar për azil politik në Zvicër. Sot bordi i ISKK ka publikuar të plotë dorëheqjen e tij nga posti.

Postimi i plotë:

Bordi i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit u mblodh sot më datë 03.12.2019 ku u njoh me dorëheqjen e Drejtorit Ekzekutiv Z. Agron Tufa dhe e pranoi atë.
Më poshtë do të gjeni të skanuar deklaratën e plotë të Z. Agron Tufa dhe arsyet e tij për këtë doreheqje.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.