Standard.al

Pas tërmetit shkoi e mirëpritur në Kosovë nëna nga Durrësi lind djalë në Prizren…

0

Pas tragjedisë që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit kanë ardhur disa lajme të mrekullueshme. Kështu pas lajmit se një grua shtatzënë nga Manza solli në jetë një vajzë një grua shqiptare e cila u strehua në Prizren ka lindur një djalë.

Ky lajm i mirë është dhënë nga Drejtori Ekzekutiv i Spitalit të Përgjithshëm të Prizrenit, Afrim Avdaj. Ai ka thënë:

Po ka lindur foshnja e parë. Foshnja është e gjinisë mashkull dhe nëna është durrësake.”

Po ashtu mjeku ka treguar se gjendja e nënës dhe foshnjes është e mirë. Nëna që ka lindur ishte strehuar bashkë me familjen e saj në  kampin inovativ në Prizren.

Solidariteti që kanë treguar shqiptarët e Kosovës në këto ditë të vështira është i rrallë dhe t’u thuash faleminderit është shumë pak./JOQ/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.