Standard.al

Kapet më shumë se një ton kokainë në një kamion cisternë, arrestohet shoferi

0

Autoritetet meksikane kanë njoftuar sot se  kanë arritur të zbulojnë dhe konfiskojnë më shumë se një ton kokainë, brenda një kamioni cisternë në TobaskoM.

Në komunikatën e ushtrisë meksikane, thuhet se skaneri në punktin në një autostradë kishte vërejtur “anomali” brenda kamionit cisternë.

Ata arritën të zbulojnë 1,153 paketime të vogla me kokainë që peshonin 1,109 kilogramë, me ç’rast kanë arrestuar shoferin.

Kokaina nga Amerika e Jugut për në Meksikë zakonisht transportohet me anije apo aeroplanë të vegjël, e më pas kontrabandohet përgjatë vijës kufitare me SHBA-t-ë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.