Standard.al

Pasi u lirua nga burgu, Xhuliana Aliaj takohet me Arqipeshkvin Imzot George Frendo

0

Xhuliana Aliaj u la sot e lirë nga Gjykata e Durrësit, pas arrestimit për përhapje paniku. Në kërkesën për caktim masë sigurimi, prokurori është shprehur se akuza që rëndon ndaj 25-vjeçares është ajo e “Përhapjes së panikut”, e cila shpërndau në profilin e saj në Facebook një lajm të gazetës italiane “Avenire” dhe bëri një status, në të cilin shprehej se njerëzit pranë depozitave të gazit në Porto Romano duhet të evakuoheshin.

Pasditen e sotme Arqipeshkvi Imzot George Frendo është takuar me Xhuliana Aliaj. Fotot e takimit janë publikuar nga Arqipeshkëvia në rrjetin social Facebook.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.