Standard.al

Moti i keq në SHBA, stuhi dëbore dhe reshje të dendura

0

Një stuhi dëbore dhe reshje të dendura kanë gjetur të papërgatitur amerikanët të cilët ktheheshin nga pushimet e ditës së falenderimeve; me temperatura dimërore që kanë përfshirë të gjithë verilindjen dhe pjesën më të madhe të perëndimit të vendit.

Në Nju Jork orët e fundit janë regjistruar reshje të dendura por dhe reshje dëbore si në Boston dhe Filadelfia. Kaos për sa i përket trafikut ajror me më shumë se 1300 fluturime të nisura me vonesë dhe 700 të tjera të anuluara në të gjithë Shtetet e Bahskuara të Amerikës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.