Standard.al

Me mirë një ‘FakeNews’ në një portal, se një diktaturë

0

Nga Andi Bejtja

 

Pas JOQ i erdhi radha dhe Dosja.Al te dale faqe e bardhe..bosh…Aresyhet gjenden, sidomos kur thenia e nje gazetari prane pushtetit se ” portalet jane termet me i madh se termeti me 51 viktima” jane logo e stampuar ne bluzen e Kryeministrit…Ndaj, do i vi radha edhe te tjereve, kur vete Kryeministri ecen rrenojave mes kamerave me shume duke mallkuar portalet dhe median, se sa ata politikane, ndertues, seksere, te babezitur, ( perfshi dhe veten) per kete fatkeqesi qe duhej te ishte te pakten dhjete here me e vogel.

Pavaresisht, disa abuzimeve te pjeshme, portalet ne kete vend ku pjesa me e madhe e TV- ve kane programcionin e ERTV, portalet dhe rrjetet sociale kane qene, jane e do te jene nje ishull i pazevendedueshem lirie. Ndaj me mire nje Budalla me shume ne Facebook, a nje Fake News ne nje Portal, se sa nje Diktator me imunitet ne kohe fatkeqesish natyrore….Sa me shpejt ta kuptojme kete, aq me shpejt do e kuptojme se sot nuk mjafton vetem te raportosh, por dhe te flasesh te flasesh per te mbrojtur keto ishuj lirie qe po u fundosen nje nga nje sot, veshtire te rilindin me vone.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.