Video/ Lajpcigu është shumë i fortë për Paderbornin…

0
119
PADERBORN, GERMANY - AUGUST 10: Klaus Gjasula of Paderborn celebrates his first goal with his teammates during the Second Bundesliga match between SC Paderborn 07 and SSV Jahn Regensburg at Benteler Arena on August 10, 2018 in Paderborn, Germany. (Photo by Alexander Scheuber/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images)

Lapcigu ka thyer në transfertë Paderbonin me rezultatin 3-2 në një ndeshje ku miqtë shënuan tre gola shumë të shpejtë duke tronditur shpresat e vendësve që në startin e takimit. Shik në minutën e tretë dhe Sabicer në të katërtën bënë që Paderborni ta shkonte takimin si malore në pjesën e mbetur.

Timo Verner e çoi në 3-0 në të 28-ën dhe Lajpcigu futi në kasafortë fitoren, pavarësisht reagimit të mirë të vendësve në pjesën e dytë.

Mamba do të rikthente në lojë Paderbornin në të 62-tën, ndërsa goli i kapitenit Klaus Gjasula në të 73-ën ndezi shpresat e një barazimi, por që nuk erdhi kurrë. Gjasula u ndëshkua dhe me kartonin e verdhë në minutat e fundit. Lajpcigu ngjitet kështu në krye në pritje të ndeshjes Bajern-Leverkusen dhe Gladbah-Frajburg.