Standard.al

Shorti i çuditshëm në Europian, ja surprizat…

0

Në Bukuresht të Rumanisë ka nisur shorti për grupet e fazës finale të “Euro 2020”. Ndarja e skuadrave në vazo dhe rregullorja për shortin ka lënë hapësira të mëdha për të pasur përballje “të nxehta” që në start, ashtu si mund të ketë edhe grupe ferri ku mund të vihen përballë 3 skuadra pretendente për të fituar kompeticionin.

Vazo 4: Uells, Finlandë dhe 4 fitueset e fazës së Play Off-it të Ligës së Kombeve.

LIVE

Grupi A

Turqia

Italia

Uells

Zvicra

 

Grupi B

Danimarka

Belgjika

Rusia

 

Grupi C

Ukraina

Holanda

Austri

 

Grupi D

Anglia

Kroaci

Republika Çeke

(Kosova ose nje nga fitueset e play off ne D)

 

Grupi E

Spanja

Suedi

Poloni

 

Grupi F

Portugali

Franca

Gjermania

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.