Standard.al

PAMJE TË RENDA/ Tërmeti çan tokën 1 km në Durrës…

0

Tërmeti i fuqishëm i së martës ka çarë tokën në një gjatësi rreth 1 kilometër në fshatin Jubë të Durrësit.

Banorët e zonës, të cilët kanë publikuar edhe pamjet,  janë shprehur të habitur me atë që ka ndodhur në tokat e tyre dhe nga fenomeni i pazakontë.

Por sipas ekspertëve, çarje të tilla të tokës janë normale në tërmete të fuqishme si ai 26 Nëntorit, që kishte magnitudë 6.4 të shkallës rihter.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.