Standard.al

Zbardhet ngjarja/ Ja pse përfunduan në spital fëmijët…

0

Zbardhen të tjera detaje nga ngjarja e Kavajës. Katër fëmijë kanë shfaqur shenja helmimi në një shkollë në Golem.

Fillimisht u raportua se ata janë dërguar në spitalin e Kavajës me shenja intoksikimi. Ndërkohë dy ambulanca nga Tirana u nisën drejt Golemit.

Fëmijët kanë qenë duke luajtur me një spraj, nga ata që përdoren për vetëmbrojtje.

Dy djem dhe dy vajza janë përfshirë në lojën e rrezikshme, duke ia drejtuar njëri-tjetrit sprajin.

Ata janë jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja alarmoi autoritetet arsimore dhe shëndetësore.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.