Standard.al

Reagon Vasili pas deklaratës së DASH/ “Departamenti i Shtetit foli qartë. Ligji mbi gjithçka”

0

Nën kryetari i LSI Petrit Vasili përmes një postimi në Facebook ka reagur për deklaraten e DASH, ku thuhet se po e ndjekin situatën për Gjykatën Kushtetuese dhe qendrimi i SHBA nuk ndryshon.

Postimi i plotë:

Amerika e vlerave te medha!!

Departamenti i Shtetit foli shume qarte:”ligji mbi gjithshka”.

Departamenti i Shtetit si gjithmone ne krah te shqiptareve, qe duan Drejtesi te pavarur dhe jo te kapur nga rilindja.

Departamenti ne krah te shqiptareve qe Kushtetuten e kane te shenjte.

Departamenti ne krah te shqiptareve, qe duan Vetem e vetem Sundimin e ligjit, qe eshte ne themel te shtetit dhe lirive te qytetareve.

Shtetet e Bashkuara na bejne serish optimiste ne luften kunder kapjes se drejtesise,ne luften per mbrojtjen e Gjykates Kushtetuese dhe te demokracise vetem permes zbatimit te ligjit.

Faleminderit Amerike e vlerave te medha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.