Standard.al

Zbulohen në një kontenier-frigorifer 25 persona, ishin nisur drejt Britanisë së Madhe

0

Policia holandeze ka bërë me dije që të paktën 25 persona janë gjetur në një kontenier-frigorifer- në bordin e një trageti që ishte nisur drejt Mbretërië së Bashkuar.

Lajmin e bëjnë me dije mediat britanike dhe holandeze që nënvizojnë që për momentin nuk ka detaje për kushtet në të cilat ndodhen 25 klandenstinët, dhe ende nuk dihet as kombësia e tyre.

E përditshmja holandeze De Telegraaf shkruan që gjetja e njerëzve është zbuluar nga ekuipazhi i tragetit, pak pas nisjes së tragetit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.