Standard.al

Vijojnë tërmetet e fuqishëm, me magnitudë 6.3 “shkundet” shteti…

0

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 i shkalles Rihter goditi në det të hapur shtetin jugor meksikan Chiapas, thonë burime nga Instituti Gjeodezik i SHBA (USGS).

Deri më tani nuk ka asnjë informacion për viktima ose dëme të shkaktuara nga tërmeti, i cili sipas institutit ndodhi në një pikë fokale prej 26 kilometrash dhe kishte një zonë qendrore, rreth 120 kilometra nga zona bregdetare e komunës së Suciat.

Qendra Sizmike Euro-Mesdhetare (EMSC) vlerësoi më herët se tërmeti ishte me madhësi 6.2.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.