Standard.al

Situata politike në vend/ Nis takimi Meta-Berisha

0

Ka nisur takimi mes presidentit Ilir Meta dhe ish-presidentit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

Takimi po zhvillohet në Presidencë me kërkesën e Metës.

Në këtë takim po diskutohet për situatën politike në vend, krizën në gjykatën kushtetuese.

Pas takimit do të ketë edhe një deklaratë për mediat nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Një ditë më parë, presidenti Meta priti në një takim ish-presidentin Rexhep Mejdani.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.