Standard.al

Rozana Radi thur vargje prekëse për boksierin vlonjat…

0

Në fund të muajit Tetor të këtij viti në qytetin e Shkodrës u organizua kampionati kombëtar i boksit.

Klevis Çelaj, nga Vlora arriti të marrë çmimin kampion kombëtar për peshat 50 kg.

Ka 8 vjet që praktikon këtë sport, i cili për të është gjithçka.

Klevis vjen nga një familje ekstremisht e varfër, atij i është dashur të punojë që në moshë të vogël.

Kushtet e vështira e kanë detyruar që të mos vazhdojë as gjimnazin.

Për të mbajtur familjen, ai ka punuar në baret e qytetit të Vlorës që në moshën 12-vjeçare .

Ai  së fundmi në një intervistë është shprehur se nuk kërkon lëmoshë, por të shpërblehet për mundin dhe sakrificat e tij, ose në rastin më të paktë, të vlerësohet për fitoren dhe shpalljen kampion.

Kundrejt situatës së tij ka reaguar edhe këngëtarja e tekstshkruesja Rozana Radi.

Në një shkrim të bërë në rrjetet sociale, marrë shkas nga rasti i Klevisit, Rozana pyet “Si t’ia bëjmë për të jetuar?”

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.