Standard.al

President Meta shpjegon gjestin e veçantë në takimin me Berishën…

0

 

Presidenti Ilir Meta u takua këtë të mërkure në orën 12:00 me ish kryeministrin Sali Berisha, në cilësinë e ish Presidentit, në vijim të turit të konsultave që kreu i shtetit ka nisur për të diskutuar për krizën ku ndodhet vendi, situatë që ai e ka quajtur dramatike.

Ajo që ra në sy ndryshe nga takimet e mëparshme, ishte fakti që Presidenti e ka pritur vetë Berishën në hyrje dhe e ka përcjellë deri tek dera e jashtme ku edhe janë fotografuar nga mediat.

Batuta e Metes per gazetaret pasi përcolli Berishën ishte: Sipas traditës se malësorëve, e prita vetë mikun dhe e përcolla deri tek dera.

meta berishameta-berisha-takimi2meta-berisha-takimi3

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.