Standard.al

Meta takon sot shoqërinë civile, mes tyre edhe fondacionin ‘Soros’

0

Pas situatës së krijuar në vend, Presidenti Ilir Meta do të vazhdojë takimet edhe pasdite.

Këtë herë të ftuar do të jenë përfaqësues të organizatave të shoqërisë civile, të angazhuara me monitorimin e zbatimit të reformës në drejtësi.

Mes tyre do jenë edhe përfaqësuesit e Fondacionit për Shoqëri të Hapur, i njohur si fondacioni Soros.

Burimet bejne te ditur per “standard”  se Meta ka takuar politikanë të ndryshëm dhe ish-presidentë në kuadër të krizës politike, institicionale dhe ligjore në vend.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.