Standard.al

Stuhi katastrofike e rrallë/ Breshër sa një top tenisi, dëmtohen 5 mijë makina

0

Një stuhi katastrofike ku kokrra e breshërit ishte sa një top tenisi goditi Australinë duke lënë gati 20 mijë banesa pa energji.

Mijëra makina u dëmtuan nga breshëri dhe disa rrugë u bllokuan nga rrëzimi i pemëve.

Stuhia preku banesa të shumta në Queensland të cilat u dëmtuan në çati dhe dritare

Këshilli i Siguracionit i Australisë e quajti stuhinë katastrofike duke deklaruar se kishte marrë 5 mijë telefonata për dëmtim makine, shkruajnë mediat vendase. 

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.