Standard.al

‘Ne kërkuam dy gjëra’/ Dashamir Shehi zbulon nga takimi me Metën: Ja çfarë na u kërkua nga presidenti…

0

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” ka treguar detaje në takimin e sotëm të Presidentit të Republikës, Ilir Meta me opozitën e bashkuar. Ai tha se opozita kërkon dy gjëra, njëra ka të bëjë me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese  në mënyrë jopolitike dhe tjetra për ngritjen e SPAK.

Kreu i LZHK-së  zbuloi edhe kërkesat e presidentit të Republikës ndaj opozitës. Ai tha se opozita është e gatshme që të shkojë që nesër në zgjedhje.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.